Skip to content

Nowoczesna architektura : Propozycja konkursu na Europejski Dom Szachowy / Grupa ACID

2 lata ago

427 words

Dzięki uprzejmości Grupy ACID Agencja Rozwoju Gminy Herceg Novi we współpracy z Europejską Unią Szachową rozpoczęła jednostopniowy międzynarodowy konkurs na Europejski Dom Szachowy w Herceg Novi.
Grupa ACID podzieliła się z nami swoją propozycją, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla rozwoju mieszanych zastosowań.
Program składał się z obiektów poświęconych promocji i rozwoju szachów, w tym biblioteki, sal muzealnych i turniejowych oraz obiektów hotelowych, które obejmują 50 pokoi gościnnych, restaurację i hol.
Witryna znajduje się na rogu między dwiema ulicami, na stromym, pochyłym terenie.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Gra w szachy składa się z trzech etapów: otwarcia szachów, szachowej gry średniej i końcowej rozgrywki szachowej.
Wybór otwarcia określa rozmieszczenie elementów na planszy i może być znaczącą przewagą w trakcie gry.
Otwarcie o nazwie słowiańska obrona zostało użyte jako koncepcja usposobienia mas.
Dzięki uprzejmości grupy ACID W tym przypadku pionek królowej jest pierwszym, który się porusza, a jego pozycja określa przebieg gry.
Pozycja tego pionka jest pozycją dużej sali turniejowej, wizualnie i funkcjonalnie, i jest najbardziej znaczącą przestrzenią.
Sala ta jest traktowana jako niezależna, pływająca skrzynia, czyli przestrzeń gry umysłu, w której spotykają się rzeczywiste i wirtualne światy.
Gra w szachy dzieje się w głowach graczy, zanim przemieści się kawałek na planszy, tak, że pływające pudełko jest metafizyczną przestrzenią w grze.
Dzięki uprzejmości grupy ACID Biorąc pod uwagę, że strona znajduje się pomiędzy dwoma ulicami, które są na różnych poziomach, ważne było stworzenie przestrzeni publicznej, która mogłaby służyć jako połączenie.
Aby stworzyć zapraszającą i elastyczną przestrzeń publiczną, budynek podzielony jest na dwie części: jedna znajduje się w ziemi, a druga pływa nad ziemią.
Pomiędzy nimi jest przestrzeń publiczna, składająca się z wielu zadaszonych i otwartych przestrzeni na różnych poziomach.
Ilości budynku ocieniają otwarte przestrzenie, chroniąc je przed śródziemnomorskim słońcem.
Dostęp do udostępnionych publicznie programów Grupy ACID, takich jak muzeum, biblioteka, sala turniejowa i restauracja, można uzyskać zarówno w holu, jak i bezpośrednio z przestrzeni publicznej.
Pokoje hotelowe znajdują się na wyższych piętrach i wychodzą na południe i morze.
Dzięki uprzejmości ACID Group Architect: ACID Group Lokalizacja: Herceg Novi, Czarnogóra Zespół projektowy: Milica Andjelkovic, Relja Sretenovic, Sasa Ratkovic, Milan Bojanic Obszar projektu: 6.900 mkw Rok konkursowy: 2010
[patrz też: lewandowska dźwigi, sycyliana słubice, blachstal ]

Powiązane tematy z artykułem: blachstal lewandowska dźwigi sycyliana słubice