Skip to content

Budownictwo i architektura : NOLA Modern Proposal / GOATstudio

2 lata ago

314 words

Lower 9th Ward to dość nowe zjawisko w amerykańskiej urbanistyce; fizyczne tabula rasa w połączeniu z metafizyczną tkanką emocji, historii i tragedii, która jest nie mniej ważna niż fizyczna pustka.
Ta pustka została złamana przez fundację Make It Right.
Niezależnie od opinii na temat ich planowania lub praktyk projektowych, kontekst, który MIR stworzył w IX Okręgu, ma swoje własne bogactwo, które na nowo definiuje fizyczną obecność okolicy, zapewniając ciągłość metafizyki poprzez zasięg terytorialny.
Ten nowy kontekst powinien być teraz szanowany i chroniony.
Nieświadomie MIR zainicjowało ruch NOLA, określony przez współczesne gesty materialne, formalne i tektoniczne, z troską o regionalną typologię.
Ta propozycja GOATstudio, dotycząca wyzwania DesignByMany sponsorowanego przez Blogu, to kolejny wpis w wkrótce rozszerzającym się katalogu NOLA.
Więcej zdjęć i opis po przerwie.
Cechą charakterystyczną tego innowacyjnego projektu mieszkaniowego są duże ilości zacieniowanej przestrzeni mieszkalnej na zewnątrz, miejsca o dużej objętości do pasywnego chłodzenia, masowe, które minimalizuje przyrost ciepła słonecznego i programowa organizacja wykorzystująca historyczne typy budynków w Crescent City.
Kontekst Jedną ze słabych stron standardów domów pasywnych, a nawet najbardziej środowiskowych modeli projektowych, które kładą nacisk na szczelność kopertową, jest trudność ekspansji.
Historycznie, domy Nowego Orleanu rosną wraz z rodzinami okupującymi.
Mówiąc najprościej, dom, którego nie można ekonomicznie rozbudować, jest kulturowo niewrażliwy i poza duchem NOLA.
Ta propozycja pozwala na wzrost w ramach koperty, minimalizując początkowe inwestycje młodej rodziny i maksymalizując wartość dla tej samej rodziny, która zyskuje członków.
Takie podejście zachęca do mniejszej przemijalności i większego przywiązania do miejsca i społeczności, czegoś, co my, New Orleanians, cenimy ogromnie.
perspektywa galerii
[więcej w: kamień elewacyjny castorama, dekorlux podłogowe, dekorlux ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama nysa dekorlux kamień elewacyjny castorama