Skip to content

Architektura 21szego wieku : AIA Pavilion / Gernot Riether

2 lata ago

489 words

Dzięki uprzejmości Gernot Riether Co roku AIA organizuje konkurs na interwencję, która ożywia historyczne miasto Nowy Orlean.
W tym roku instytut wybrał schemat Gernota Riether a, który zaproponował serię świecących sferycznych ogrodzeń znajdujących się na ukrytych dziedzińcach charakterystycznej dzielnicy francuskiej.
Byłyby oświetlone wieczorem, dramatycznie modulując środowisko gospodarza i zwracając uwagę na te romantyczne, tajemnicze i zwykle prywatne przestrzenie, zwykle zlokalizowane głęboko w bloku, z dala od ulicy.
+ 21 Architekt: Gernot Riether Lokalizacja: Nowy Orlean, Luizjana, USA Zespół projektu: Gernot Riether, Valerie Bolen, Rachel Dickey, Emily Finau, Tasnouva Habib, Knox Jolly, Pei-Lin Liao, Keith Smith, April Tann Zdjęcia: Dzięki uprzejmości Gernot Riether Pawilon nie tylko demonstruje pracę studia projektowania cyfrowego, które Riether prowadzi w Georgia Institute of Technology w Atlancie, ale również używa modyfikowanego glikolem politereftalanu etylenu (PETG).
Materiał ten może być wytwarzany z przetworzonego plastiku lub bardziej odpowiedniego dla tego miejsca, z trzciny cukrowej: rośliny, która od ponad 200 lat stanowi integralną część kultury Luizjany.
Dzięki uprzejmości Gernot Riether Pawilon znajduje się na pięknie odrestaurowanym dziedzińcu lokalnej galerii Arthur Ross, w pobliżu North Rampart przy 1025 Orleans Street, pawilon o powierzchni 18 m2 składa się z 320 różnych komórek PETG.
Komórki zostały prefabrykowane i zmontowane w sześć większych elementów, zaprojektowanych tak, aby można je było składować i zmieścić w małej ciężarówce, a Riether i ośmiu studentów zainstalowało je w mniej niż dwa dni.
Koszt budowy pawilonu to 2500 $.
szczegóły Geometria pawilonu ulega zniekształceniu w odpowiedzi na określone warunki w miejscu, orientację słoneczną i wymagania programowe, takie jak oświetlenie, sadzenie, oglądanie, sadzenie i zbieranie wody, z każdą z komórek ukształtowanych zgodnie z regułami.
Wykorzystując technologię CNC, każdy szablon został wycięty z arkuszy PETG, przed termoformowaniem w kształt przy użyciu starannie zaprojektowanej, elastycznej formy.
analiza Szczypanie i ponowne podłączanie powierzchni było stosowane jako technika zwiększania strukturalnej wydajności koperty.
W strategicznych lokalizacjach skóra zmienia się w usztywniające i kolumnowe układy.
Struktura i otoczenie budynku są połączone w jeden system materiałowy.
Dzięki uprzejmości Gernot Riether Zastosowanie PETG jako materiału sugeruje negatywny ślad węglowy.
Według jednego z największych na świecie producenta,.
Dow Chemicals.
co 0,5 kg PETG wytwarzanego z trzciny cukrowej stanowi całkowity zysk wynoszący prawie kg CO.
usunięty z atmosfery.
Ponieważ pawilon AIA zużył 123 kg materiału, produkcja pawilonu usunęłaby 246 kg CO.
z atmosfery.
Pokazuje to, że produkcja PETG z trzciny cukrowej ma ogromne zalety środowiskowe, które mogą sprawić, że plastik stanie się materiałem budowlanym XXI wieku.
Dzięki uprzejmości Gernot Riether Dzięki uprzejmości Gernot Riether Dzięki uprzejmości Gernot Riether Dzięki uprzejmości Gernot Riether
[patrz też: agrohurt rzeszów, hacjenda tczew, sycyliana słubice ]

Powiązane tematy z artykułem: agrohurt rzeszów hacjenda tczew sycyliana słubice