Skip to content

Nowoczesna architektura : Trading „Powinno” dla „Could”: Otwarcie debaty na temat projektu biblioteki Obamy

2 lata ago

765 words

The Clinton Presidential Centre, w Little Rock, Arkansas, zaprojektowane przez Polshek Partnership i Hargreaves Associates.
Obraz.
Timothy Hursley Artykuł opublikowany w czasopiśmie Metropolis jako Możliwości w stosunku do recept , ten artykuł Marshalla Browna sugeruje, że otwieramy rozmowę na szerszy zakres możliwości dla Biblioteki Prezydenta Baracka Obamy.
Brown pyta Zamiast ograniczać wybór prezydenta w oparciu o rasę, a co, jeśli można rozszerzyć pole kandydatów. W końcu rozpoczął się oficjalny proces budowy Biblioteki Prezydenta Baracka Obamy.
Po latach plotek i plotek na temat architektów i stron, może to być moment na inteligentną i świadomą debatę wśród społeczności projektantów.
Niestety dotychczasowa rozmowa zdominowana była przez wąskie przepisy na temat tego, czym powinna być biblioteka, kto powinien ją zaprojektować i gdzie powinna się znajdować, w przeciwieństwie do szerszych spekulacji na temat tego, co może być.
Proponuję więc, aby zamiast wydawać recepty prezydentowi w oparciu o wąski zestaw postrzeganych rzeczywistości, możemy mu pomóc, rozszerzając rozmowę i przedstawiając szerszy zestaw możliwości.
Będzie to 14.
oficjalna biblioteka prezydencka pod jurysdykcją Archiwum Narodowe.
Jeśli zostanie wybudowany w Chicago, standardy projektowania dla biblioteki Obamy zostaną ustawione wyjątkowo wysoko, biorąc pod uwagę status naszego miasta jako światowej stolicy nowoczesnej architektury.
(Pełne ujawnienie: Mieszkam i praktykuję w Chicago.) Bez przesady biblioteka mogłaby być jednym z najważniejszych amerykańskich projektów budowlanych w nadchodzących dziesięcioleciach.
Z drugiej strony potencjał do rozczarowania jest również realny, biorąc pod uwagę przewidywania już w powietrzu.
Z 13 istniejących bibliotek prezydenckich większość z nich nie wyróżnia się ani pod względem wzornictwa, ani wpływu na miasto.
Centrum Prezydenckie Clinton w Little Rock w Arkansas jest jednym z nielicznych wyjątków.
Kampus, zaprojektowany przez Polshek Partnership i Hargreaves Associates, utworzył nowe połączenie między centrum i North Little Rock, i jest uznawany za katalizujący znaczny rozwój w tej dziedzinie.
Inne biblioteki prezydenckie znajdują się jednak w miejscach zbyt odległych lub zbyt sekwestrowanych, by być czymś więcej niż magazynami i pomnikami.
Tak więc, Chicago stanowi bezprecedensową okazję do przełamania schematu, który nazwał historyk Benjamin Hufbauer.
Świątynie Prezydenckie.
i ustawić nowy standard.
Zanim przyjrzysz się samemu projektowi, najpierw omówmy niektóre plotki na temat prowizji.
Urodzony w Tanzanii brytyjski architekt David Adjaye został wymieniony jako.
Front runner.
dla biblioteki Obama kilkakrotnie w ciągu ostatnich kilku lat.
Najbardziej rzucającym się w oczy przypadkiem był artykuł Freda A.
Bernsteina z marca 2013 r.
W Rejestrze architektonicznym , który nie zawierał żadnych prawdziwych uzasadnień i został publicznie obalony przez samego Adjaye.
Robert AM Stern (projektant Centrum Prezydenta George a W.
Busha), Witold Rybczyński (członek komitetu projektowego Biblioteki Prezydenta George a W.
Busha) i inni również rozpowszechniają tę samą pozornie łagodną plotkę.
Nie brak szacunku dla pana Adjaye, który jest prawdopodobnie najbardziej znanym architektem afrykańskiego pochodzenia na obecnej scenie globalnej, ale implikacje wynikające z tych plotek są więcej niż trochę niepokojące.
Najbardziej oczywistą konsekwencją jest to, że prezydent Obama powinien lub musi wybrać czarnego architekta do biblioteki.
(Pełne ujawnienie: jestem czarny.) Ale jeszcze gorsze może być implikacje, które wynikają z pierwszego: bez wyjątku, inne komisje biblioteki prezydenckiej zostały przekazane amerykańskim architektom.
Dlatego ci, którzy sugerują, że prezydent powinien wybrać zagranicznego architekta pochodzenia afrykańskiego, sugerują, że nie ma ani jednego afrykańskiego architekta z Ameryki, który byłby wykwalifikowany, a nawet zasługujący na wzięcie pod uwagę, do tej pracy.
Aby było jasne, żadna z wyżej wymienionych osób nie złożyła jawnie takich oświadczeń, ale ich chęć udzielenia komisji Adjaye prowadzi bardzo szybko do takich wniosków.
Centrum Prezydenckie George a W.
Busha w Dallas, zaprojektowane przez Roberta AM Stern Architekci.
Zdjęcie dzięki uprzejmości archiwum Petera Aarona / otto Mimo to Komisja jest interesującym zagadnieniem do debaty.
Zamiast zawężać wybór prezydenta w zależności od rasy, a co jeśli można poszerzyć pole kandydatów.
Jak właściwe byłoby, gdyby jeden z naszych najmłodszych prezydentów wziął pod uwagę młodych, mniej znanych, a jednocześnie niezwykle utalentowanych projektantów do biblioteki.
Jeśli prezydent Obama zaczął przewodzić krajowi w wieku 47 lat, to z pewnością istnieją projektanci w podobnym wieku, a nawet młodsi, którzy mogliby zrealizować świetny projekt.
Podobnie jak szybki wzrost przywództwa Obamy, może to być rzadka okazja do wprowadzenia nowych (i być może także bardziej zróżnicowanych) twarzy na narodową scenę architektoniczną.
Na przykład IM Pei miał 47 lat
[przypisy: hipoteza treski, jakub czaplejewicz, korlab ]

Powiązane tematy z artykułem: hipoteza treski jakub czaplejewicz korlab