Skip to content

Nowoczesna architektura : The Gravity Stool autorstwa Jólan van der Wiel, innowacja magnetyczna

2 lata ago

253 words

Młody holenderski projektant Jólan van der Wiel został ogłoszony zwycięzcą konkursu dla młodych projektantów na targach imm kolonia.
Używając magnetycznych związków plastycznych, magnesów i prostej grawitacji, Jólan rodzi Gravity Stool, ekspresyjny mebel, który jest jak zamrożony moment fizyki odsłaniający siły w akcji.
Możesz zobaczyć pełny proces na powyższym filmie Mirandy Stet.
.
Jólan van der Wiel Gravity Stool dzięki swojemu unikalnemu kształtowi współdziała między polami magnetycznymi i siłą grawitacji.
Odchodząc od idei, że wszystko podlega wpływowi grawitacji, siły, która ma silny efekt kształtowania, zamierzałem manipulować tym naturalnym zjawiskiem, wykorzystując jego własną moc: magnetyzm.
Pozycjonowanie pól magnetycznych w maszynie, w przeciwnych kierunkach, w dużej mierze zdeterminowało ostateczny kształt stołka grawitacyjnego.
To połączenie maszyny magnesowej z tworzywem sztucznym, opracowanym specjalnie do tego celu, pozwoliło mi rozpocząć mały, ale wydajny łańcuch produkcji.
Formy i produkty charakteryzują się dziwacznymi i organicznymi kształtami, które są tak charakterystyczne dla samej natury.
Jako projektant widzę potencjał przyszłości w połączonych siłach kooperacyjnych łączących technologię ze zjawiskami naturalnymi.
Uważam, że rozwijanie nowych.
Narzędzi.
jest ważnym środkiem inspirującym i umożliwiającym kształtowanie się nowych form.
– Jólan van der Wiel Ciekawa koncepcja.
Czy wyobrażacie sobie, że zastosowano go w architekturze.
Stołek grawitacyjny można kupić za pośrednictwem Transnatural Label.
[przypisy: dekorlux podłogowe, kamień elewacyjny castorama, dekorlux ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama nysa dekorlux kamień elewacyjny castorama