Skip to content

Nowoczesna architektura : The Gravity Stool autorstwa Jólan van der Wiel, innowacja magnetyczna

12 miesięcy ago

253 words

Młody holenderski projektant Jólan van der Wiel został ogłoszony zwycięzcą konkursu dla młodych projektantów na targach imm kolonia.
Używając magnetycznych związków plastycznych, magnesów i prostej grawitacji, Jólan rodzi Gravity Stool, ekspresyjny mebel, który jest jak zamrożony moment fizyki odsłaniający siły w akcji.
Możesz zobaczyć pełny proces na powyższym filmie Mirandy Stet.
.
Jólan van der Wiel Gravity Stool dzięki swojemu unikalnemu kształtowi współdziała między polami magnetycznymi i siłą grawitacji.
Odchodząc od idei, że wszystko podlega wpływowi grawitacji, siły, która ma silny efekt kształtowania, zamierzałem manipulować tym naturalnym zjawiskiem, wykorzystując jego własną moc: magnetyzm.
Pozycjonowanie pól magnetycznych w maszynie, w przeciwnych kierunkach, w dużej mierze zdeterminowało ostateczny kształt stołka grawitacyjnego.
To połączenie maszyny magnesowej z tworzywem sztucznym, opracowanym specjalnie do tego celu, pozwoliło mi rozpocząć mały, ale wydajny łańcuch produkcji.
Formy i produkty charakteryzują się dziwacznymi i organicznymi kształtami, które są tak charakterystyczne dla samej natury.
Jako projektant widzę potencjał przyszłości w połączonych siłach kooperacyjnych łączących technologię ze zjawiskami naturalnymi.
Uważam, że rozwijanie nowych.
Narzędzi.
jest ważnym środkiem inspirującym i umożliwiającym kształtowanie się nowych form.
– Jólan van der Wiel Ciekawa koncepcja.
Czy wyobrażacie sobie, że zastosowano go w architekturze.
Stołek grawitacyjny można kupić za pośrednictwem Transnatural Label.
[przypisy: dekorlux podłogowe, kamień elewacyjny castorama, dekorlux ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama nysa dekorlux kamień elewacyjny castorama