Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Residential Township w południowych Indiach / VIDA

2 lata ago

370 words

Dzięki uprzejmości VIDA / Drone Iyangar VIDA, międzynarodowa grupa architektów i urbanistów, wygrała konkurs na 100-akrowe osiedle mieszkaniowe dla 40 000 mieszkańców w południowych Indiach.
Klient zachował VIDA do zaprojektowania tego całego miasteczka, do budowy i późniejszego otwarcia zaplanowanego na 2013 rok.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
W związku z gwałtowną urbanizacją Indii, budownictwo mieszkaniowe stało się jedną z najważniejszych typologii, którą należy się zająć, aby sprostać wymaganiom, począwszy od tanich mieszkań po ultra-luksusowe mieszkania.
Produktem ubocznym tego rodzaju szybkiego wzrostu jest pojawienie się całych miast i miasteczek od podstaw poza głównymi miastami, z niewielkim historycznym lub fizycznym kontekstem.
W związku z tym, aby uczynić te osiągnięcia sukcesem, trzeba stworzyć silną tożsamość od wewnątrz, która może zacząć informować otoczenie w przyszłości.
Dzięki uprzejmości VIDA / Drone Iyangar Learning z historii starożytnych indyjskich miast, zdecydowaliśmy się utworzyć 4 odrębne wspólnoty, każda z nich ma własną tożsamość, z bogatym mieszaniem ultra-gęstych architektur oraz mieszkań o niskiej gęstości, które dodatkowo wzbogacić teksturę rozwoju.
To.
Mieszanie.
Typologie i program są również doceniane z punktu widzenia nieruchomości, umożliwiając deweloperom fazę formy i oceniają sukces poszczególnych typologii.
Dzięki uprzejmości VIDA / Drone Iyangar Społeczności te są oddzielone / zintegrowane z krajobrazem, co przejawia się czasami w postaci obwarowań i ścieżek, a inne czasy łączą się z architekturą budynków publicznych.
Strumień ze ścieżkami rowerowymi i pieszymi łączy ze sobą wszystkie te klastry.
W związku z tym, że rozwój ten ma na celu uzyskanie standardu LEED Gold, szczególną uwagę zwrócono na różne elementy krajobrazu, takie jak nasypy i elementy wodne, które pomogą w kanalizacji deszczowej i zapobieganiu spływowi z ziemi.
Projektanci architektoniczno-urbanistyczni: VIDA Lokalizacja: Indie Południowe (dokładna lokalizacja trzymana na życzenie klienta) Komisja: 2011-2015 Dyrektorzy projektów: Drone Iyangar, Pranav Zespół projektowy Iyer: Sam Keville, Cris Oprea Rendering i wizualizacja: Bezier CG, Ben Tripp Powierzchnia terenu: 100 akrów (404,685 mkw.) Obszar zabudowany projektu: 011 714 m2 (250 akrów) Faza, w której oczekiwano ukończenia: 2013 Projekt Zdjęcia i schematy: Dzięki uprzejmości VIDA
[przypisy: metalka nowy targ, castorama pilotów, sycyliana słubice ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama pilotów metalka nowy targ sycyliana słubice