Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Bodega Bauer Winery / Architektura pól

2 lata ago

509 words

Urzeczywistnienie architektury polowej dla Bodega Bauer polegało na stworzeniu architektury opartej na tych samych szczegółach ziemi, które są zawarte w winie tego regionu.
Lokalizacja i materialność kierują się subtelnościami ekspozycji na słońce i wiatr, klimatem, nieoczekiwanymi niuansami każdego sezonu oraz obecnością i brakiem wody i cienia.
Technologia nawadniania Inków, która sprawiła, że region ten nadaje się do zamieszkania od czasów prekolumbijskich, przez odprowadzanie śniegu z Andów, był potężnym źródłem inspiracji.
Poszerzając ten system starożytnych dróg wodnych, centralny kanał łączy dom z winiarnią i staje się kolekcjonerem wody zbieranej z dachów budynku w celu nawadniania.
Nowy kanał prowadzi zwiedzających zmysłową podróżą, przez którą napotyka się żywioły.
słońce, wiatr, gleba i woda.
które sprawiają, że wino jest wyjątkowe.
Wyłania się architektura, która podkreśla jej otoczenie i jest w jednym z surowym, odważnym duchem Mendozy.
rendering W kanale nawadniającym dwie odważne formy liniowe.
jedno opada, drugie wychodzi z ziemi.
przywołać korespondencję architektury i wina.
Zstępująca konstrukcja to zakład produkujący wino, który podąża za grawitacyjnym wprowadzeniem wina do krypty poniżej.
Wznosząca się struktura pozwala odwiedzającym zobaczyć, jak powstaje wino, i kończy się degustacją pokoju z widokiem na winnice i krajobraz.
Formy winnicy tworzą zabawną grę z pochyłymi płaszczyznami, które pozwalają dostrzec subtelną topografię terenu.
Rendering Na zachodnim krańcu kanału posiadłość nad winami zdaje się opierać tej samej grawitacji, która służy procesowi produkcji wina.
Dom jest chroniony przez elegancki i rzeźbiony krem z wykonanych z rekonstruowanych klepek baryłkowych, które zasłaniają posiadłość we wspaniałych wzorach cieni i światła, które zmieniają się w ciągu dnia i pór roku.
rendering Beczki są elementarne przy produkcji wina, a język architektoniczny w tym kształcie dostosowuje się i powtarza prostą, naturalną formę klatki beczkowej na dwa różne sposoby.
Dąb francuskiego dębu znaleziony w dziedzińcach Mendoza zainspirował projekt skóry.
.
konstrukcja membrany, która chroni dom przed słońcem, jak również jego przeciwwagę, poziomy wzór odciśniętych klepek, które charakteryzują betonowe ściany winnicy.
Łącznie oba materiały zapewniają komplementarną ciągłość języka na powierzchniach wewnętrznych i zewnętrznych.
Klepki z beczki z recyklingu ocieniają osiedle od pustynnego słońca i promują ruch powietrza między dachem a membraną.
Zimne powietrze jest zasysane z zacienionego spodu domu przez wewnętrzne donice i wyrzucane przez konwekcję wzdłuż centralnego liniowego nieba.
Winiarnia jest zasilana grawitacyjnie, beton popiołu lotnego jest izolowany od ziemi i zapewnia stałą temperaturę i jakość powietrza krytyczną dla fermentacji i starzenia się beczek.
rendering Architekt: Field Architecture Lokalizacja: Mendoza, Argentyna Zespół projektowy: Stan Field (główny projektant), Jess Field (główny projektant), Andy Lin, Jeff Pilotte, Mark Johnson Lokalny architekt: Gontovnikas Arquitectos Inżynier budowy: Paisaje & Jardin Obszar projektu: 42,080 sqf Renderowania: obrazy SQ + architektura pola renderujące renderowanie planu witryny
[hasła pokrewne: deltis opinie, castorama nysa, blachstal ]

Powiązane tematy z artykułem: blachstal castorama nysa deltis opinie