Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Konkurs Beton Hala Waterfront Centre Konkurs / Aleksandar Kekovic, Marjan Petrovic, Bojan Stojanovic, Milan Stevanovic, Srdjan Sakan

2 lata ago

296 words

Architekci Park View Aleksandar Kekovic, Marjan Petrovic, Bojan Stojanovic, Milan Stevanovic i Srdjan Sakan podzielili się z nami swoją propozycją Konkursu Centrum Beton Hala w Belgradzie w Serbii.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Tło i kontekst Belgrad, mimo że miasto z dwoma rzekami, nigdy nie zdołał nawiązać z nimi dobrej relacji w starej części miasta.
Taki związek z rzekami był w dużym stopniu uwarunkowany historycznym dziedzictwem, ponieważ Belgrad, w przeważającej części swojego tysiącletniego istnienia, był miastem granicznym na Sawie i Dunaju.
Nic więc dziwnego, że w bezpośrednim sąsiedztwie tych pięknych rzek, w ich zbiegu, rośnie fort.
Kalemegdan, jako wieża strażnicza.
Próby sprowadzenia Belgradu na ziemię.
do brzegów rzek, ale z wyjątkiem nieco udanego związku po stronie Novi Beograd (Nowy Belgrad), każdy z nich kończył się na poziomie licznych projektów i koncepcji konkursowych.
Atrium Ogólna koncepcja projektowania architektonicznego Podejście projektowe było samo-narzucone, dyktowało, że obszar ten powinien być traktowany jako integralna część dziedziczonego środowiska naturalnego i fizycznego wtapiającego się w niego.
W ten sposób forma powstała jednocześnie z funkcji i wstępnie ustawionych prostych liniowych form nachylonych rampy parkowo-pieszych, które są jednocześnie płaszczyznami dachu obiektu.
Połączone elementy funkcji formalnej i środowiska spowodowały, że struktura pojawiła się jako sylwetka z przezroczystymi powierzchniami osadzonymi w przedłużeniu Kalemegdan, tak jakby ta dyskretna struktura zawsze znajdowała się w tym miejscu jako integralna część środowiska.
Fotomontaż Architekci: Aleksandar Kekovic, Marjan Petrovic, Bojan Stojanovic, Milan Stevanovic, Srdjan Sakan Lokalizacja: Belgrad, Serbia Rok: 2011 Status: Konkurs Powierzchnia: 37 982 m2 Koszt: 31.850.000.
Tory tramwajowe i widok na dach
[patrz też: hacjenda tczew, korlab, ms allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: hacjenda tczew korlab ms allegro