Skip to content

Architektura 21szego wieku : Schemat mieszkania Havenstraat / architektura Allard

2 lata ago

335 words

Główny obraz propozycji projektu 01 Ze szczególnym naciskiem na nowe budownictwo w Amsterdamie na południu powstanie 2700 nowych domów w strefach Havenstraat i Zuidas.
Główny plan Havenstraat jest obecnie największym projektem w tej dziedzinie, a jego budowa ma się rozpocząć w 2014 r.
Plany nie zostały jeszcze sfinalizowane, ponieważ miasto musi odzyskać grunt od przedsiębiorstw zajmujących istniejące tymczasowe budynki.
W rezultacie Allard Architecture został zainicjowany przez te plany stworzenia systemu mieszkaniowego, który dostosowuje się do specyficznych cech obszaru Havenstraat, w pobliżu starego stadionu olimpijskiego w Amsterdamie.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Długoterminowy projekt rozwojowy obejmujący 2019 r.
Wymaga wybudowania 4500 domów w południowej części Amsterdamu.
Rozległy kompleks budynków na Havenstraat ma składać się z pierwszych 500.
Główny obraz propozycji projektu 02 Przedstawiciel ds.
Planowania środowiskowego stwierdził, że podczas gdy wszystkie obecne projekty będą kontynuowane zgodnie z planem, 100 nowych projektów miejskich zostanie zatrzymanych z powodu braku funduszy w związku z kryzysem gospodarczym.
Istnieje duże zapotrzebowanie na nowe domy w różnych częściach miasta, a dzięki szerokiemu rozeznaniu postanowiono wyrazić zgodę na wybrane projekty rozwojowe.
Istniejąca sytuacja: Strefa przemysłowa jako zakończenie zielonego bulwaru dla pieszych Obszar przemysłowy i zielony bulwar są głównymi aspektami tego miejsca.
Obecnie istnieje linia definiująca między nimi, z historycznym muzeum-tramwajem biegnącym wzdłuż obwodu bulwaru.
Istniejąca sytuacja: zabytkowa muzealna linia tramwajowa biegnie wzdłuż bulwaru Allard Architecture opracowała propozycję nowego programu mieszkaniowego, którego celem jest zapewnienie kontynuacji bulwaru za pomocą zielonego klina i trzech woluminów mieszkalnych.
Plan jest zaplanowany w taki sposób, aby tramwaj muzeum mógł zapętlać się w budynkach i nowej zielonej strefie, dotykając w ten sposób tkanki miejskiej.
Projekt działa jako środek łączący te aspekty obszaru, z liniami ruchu wzdłuż każdego tomu, docierającymi do serca Amsterdamu.
Propozycja: Kontynuacja zielonego klina i bulwaru w aglomerację trzech woluminów mieszkalnych
[przypisy: agrohurt rzeszów, romanbus, jakub czaplejewicz ]

Powiązane tematy z artykułem: agrohurt rzeszów jakub czaplejewicz romanbus