Skip to content

Architektura 21szego wieku : Renowacja i rozbudowa Teatru Miejskiego w Korfu i wejście Piazza / Zerefos Tessas Architects

2 lata ago

333 words

Dzięki uprzejmości Zerefos Tessas Architects Pierwotny Teatr Miejski w Korfu zaprojektowany przez C.
Pergolessi pod koniec XIX wieku i zniszczony przez niemieckie bombowce podczas II wojny światowej.
W jego miejsce wzniesiono nowoczesny budynek z lat 60.
XX wieku, który niestety nie spełniał oczekiwań estetycznych i funkcjonalnych mieszkańców Korfu.
Ta propozycja, wniesiona do Blogu przez Zerefos Tessas Architects, dotyczy renowacji i rozbudowy Miejskiego Teatru w Korfu w Grecji, aby zapewnić bardziej odpowiednią architekturę budynku.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Proponowane rozwiązanie dotyczące renowacji i rozbudowy Teatru Miejskiego w Korfu i placu wejściowego stanowi odpowiedź na historyczne, funkcjonalne, estetyczne, techniczne, środowiskowe i ekonomiczne zagadnienia przedstawione w briefingu konkursowym.
W ten sposób budynek ma poczucie otwartości, która tchnie życie w teatr przekształcający budynek, a tym samym jego plac wejściowy w rozpoznawalne miejsce spotkań, idealne do publicznego gromadzenia się i zabawy.
Dzięki uprzejmości Zerefos Tessas Architekci Rozbudowa foyer na pierwszym piętrze, przeniesienie biura biletowego oraz restauracja i kawiarnia sprawnie organizują budynek i oferują nowe przestrzenie do objęcia przez społeczeństwo.
Łuki znajdujące się na bocznych fasadach są zamknięte szklanymi panelami, dzięki czemu wcześniej dysfunkcjonalne przejścia są wzbogacone o nowe zastosowania kulturalne i komercyjne, takie jak sklepy, księgarnie i powierzchnie wystawowe.
Wizualnie łączy on obecność przeszłości budynku z jego obecnymi zastosowaniami.
sekcja 01 Stworzenie drugiego podwyższonego kwadratu, który dominuje nad główną fasadą, sugeruje przyjemne zewnętrzne przedłużenie foyer symbolicznie współdziałającego z kwadratem.
Biura sztuki i sale prób chóru są odnowione zgodnie z aktualnymi specyfikacjami funkcjonalnymi, a dzięki nowym fasadom cieszą się naturalnym światłem i widokami na ulicę.
Dzięki uprzejmości Zerefos Tessas Architekci Architekci: Zerefos Tessas Architects.
Chris Tessas, Stelios Zerefos Lokalizacja: Corfu, Grecja Współpracujący architekci: Iro Armeni, Telesilla Bristoyianni, Angeliki Kokkini Inżynier budowy: Costis Hatzopoulos Rok: 2010 Powierzchnia: 6750 mkw.
[więcej w: poldom radom, alodynowanie, agrohurt rzeszów ]

Powiązane tematy z artykułem: agrohurt rzeszów alodynowanie poldom radom